Jdi na obsah Jdi na menu
 


Varování: V ČR se šíří virus Win32/Yimfoca.AA

18. 10. 2010

Varování: V ČR se šíří virus Win32/Yimfoca.AA .

Virus se šírí pres pornostránku hott-girl.com . Konkrétní adresa je  http://hott-girl.com/photo.php . V žádném případě na to NEKLIKEJTE!

Virus se šíří přes SKYPE.

 

Co dělá virus?

Já sám ani nevím... Snad jen to, že když si ho stáhnete do PC, tak začne automaticky rozesílat přes SKYPE odkaz na svoje stránky.

Takto:

 

Když jsem to dostal poprvé, tak jsem to ignoroval, ale i když už to bylo po několikáte, tak mi to nedalo a stáhl jsem si virus.


Jak jsem dostal virus do PC?


Jak jsem již zmínil, začalo to tak, že mi kamarád respektive virus v jeho počítači poslal odkaz na stránku hott-girl.com. Tvářilo se to věrohodně. Poprvé jsem na to kliknul a chtělo to, abych si to naistaloval, což mi bylo divný, protože fotka a istalovat? To se mi nelíbylo. Tak jsem to zavřel a dělal jsem si svoji práci dál. Druhý den to přišlo zas. Tak jsem to ignoroval a dělal jsem si dál práci. Pak to šlo 3. den. Celkem mi to přišlo 6x . A dnes (18.10. 2010) jsem si řekl ,,DOST"! Tak jsem to vyskoušel co to je a stáhl jse mi virus. Naštěstí si ho antivirus (ESET NOD 32) uložil do karantény. A tím už mi neohrožuje počítač.


Závěrem:

Snad jen. Mějte antivirus a neklikejte na podezřelé stránky. Viz článek "Jak se ubránit počítačovým hackerům"

  

(c) Petr, PC Rady

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář