Jdi na obsah Jdi na menu
 


Je Barbie nejlepší přítel pedofilů?

12. 12. 2010

Nedávný příběh vypráví o http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/northamerica/usa/8180442/FBI-warns-Barbie-camera-could-be-used-by-paedophiles.html  unikly memorandum FBI o nebezpečí, o novou panenku Barbie. Zdá se, že nová Barbie je vybaven webovou kameru, která může, aby si děti poslat své vlastní videa přes síť. FBI, tak oprávněně, obává, že to může být zbraň pedofilové mají být použity proti dětem.

http://kucera.petrik.sweb.cz/F/Barbie.png

Foto: AFP

K dispozici je přehled s video na
http://blogs.wsj.com/digits/2010/12/08/fbi-video-barbie-could-hold-evidence-in-child-abuse-cases/

Toto je další případ, kdy lze v pohodě technologii využít pro dobrou nebo špatnou. Na konci dne je rodiče odpovědnost za kontrolu a sledování přístup svých dětí na internetu a naučit je, co je vhodné a co ne.

Z toho, co jsem byl schopen vidět, musí být panenka připojen k PC pomocí USB kabelu k odeslání fotografií a filmů. Rodiče by měli sledovat, co jejich děti posílat na internetu. Je důležité učit děti, že právě proto, že někdo říká, že jsou on-line kluk to neznamená, že oni opravdu jsou. Znám rodiče, kteří se stali "přáteli" na jejich dětský MySpace nebo Facebook účtů. Toto vlastně může být dobrý způsob, jak naučit děti, aby se více opatrní, kteří přijímají jako přátelé.

Webcam Barbie není pravděpodobné, že bude mnohem rizikovější, než normální webkamera, ale je to vždy dobrý nápad rozpoznat potenciální hrozby. Mimochodem, panenku Barbie je zařízení USB s úložným prostorem, což znamená, že lze dům autorun hrozeb. Doufám, že Mattel je opatrnější než několik dalších společností, které byly v minulosti, nebo Barbie může přijít přímo z obchodu a infikovat počítače.


zdroj: blog.eset.com

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář