Jdi na obsah Jdi na menu
 


Čtvrtina uživatelů vypíná antivirový program

18. 12. 2010

IT bezpečnostní expert Avira provádí průzkum spotřebitelské zabezpečení svých počítačů uživatelů po celém světě v listopadu, který ukázal, že více než 60 procent respondentů se snažili více anti-virových produktů v průběhu roku. Navíc, 25 procent z uživatelů se přiznali k vypnutí jejich anti-virovou ochranu, protože si mysleli, že tyto programy zpomalují jejich počítače.

Velikost vzorku šetření spotřebitelských bezpečnostních byla 9.091 s chybou mezi 0,28 a 1 procento. Tyto otázky byly položené na 100 + milionů zákazníků po celém světě Avira, která průzkum mezinárodní příchuť. Zde jsou nejlepší výsledky z bezpečnostních Avira listopadového průzkumu:

  • 62,84% - uživatelů zkouší více antivirových produktů v průběhu jednoho roku (na tom samém počítači)
  • 25,15% - Vypnutý anti-virus software, protože měli pocit, že jim zpomaluje počítač.
  • 12,01% - přemýšlelo o tom, že by přestali používat internet z bezpečnostních důvodů.

Není divu, že spotřebitelé snaží více bezpečnostních produktů každý rok, protože všichni se snaží najít správnou bezpečnostní produkt, který lze účinně rovnováhu a ochranu počítače využití zdrojů "říká Sorin Mustaca, zabezpečení dat expert na Avira. "Děsivé brát pryč z tohoto průzkumu je, že 25 procent respondentů připustila jen vypnutí svých bezpečnostních produktů, protože mají pocit, že to bolelo výkon stroje. To není dobrý nápad, protože taková praxe opustí počítač zcela vystaveny i nejjednodušší viry, což protivníci, že jej zařadí do botnetu používá k distribuci malwaru a phishingu. To je jasné znamení pro dodavatele, které ještě více péče musí být přijata, aby nedošlo k přetížení bezpečnostní software s funkcemi, které mohou mít velký dopad na výkon systému. V závěru, pokud jde o bezpečnost, je lepší mít minimální ochranu, která nezůstane bez povšimnutí, než ochrana všechny píšťaly a zvony, které uživatel vypne, aby mohli používat svůj počítač. "

zdroj: avira.com

upravil: Petr

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář